Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
5 postów 15 komentarzy

Osta

Osta - Długi, centkowany, kręty

Pół nazista - pół komunista, zawsze socjalista

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Reprezentant KOD na Norwegię, Leiv Igor Devald, wnuk nazistowskiego Norwega, zwalcza Leszka Żebrowskiego. Dziadek socjalista-nazista, wnuk socjalista-komunista. Wnuk twierdzi, że się od dziadka różni. Jest jednak taki sam.

 

Jak wczesniej donosilem w Norwegii pana Leszka Zebrowskiego okreslono epitetami w stylu ”prawicowy ekstremista” czy tez ”rasista”, ”antysemita”. Zrobil to tabloid VG ale o kolosalnym nakladzie ponad 400 tysiecy wgzemplarzy (na kraj 5 milionowy). Spowodowalo to komplikacje w organizacji spotkania (odmowiono sali), pana Leszka na granicy przetrzepano, bo wjezdza do Norwegii „rasista”. Niewazne, ze nie ma na to zadnych dowodow.Prawda objawiona w VG jest wazniejsza. 

Spotkanie tak na marginesie się odbyło.

Jednym z krytykantow, czy wrecz aktywistow walczacych z panem Leszkiem jest niejaki Leiv Igor Devold „pol Norweg pol Polak” jak go nazwali. Ten czlowiek jest reprezentantem KOD’u na Norwegię. Co ciekawe państwo polskie dało mu tytuł (oczywiscie za PO) „wybitnego Polaka” – w kategorii „Kultura”:
//wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,W-Oslo-wybrano-wybitnych-Polakow,wid,14350766,wiadomosc.html?ticaid=118a7a

Tak sie fajnie składa, że ten Pan sam swoją historię rodzinna opowiada. Otoż opowiedział on w krótkim filmie (po polsku, gdyż pan Igor mowi dość ładnie po polsku) historię swojego dziadka – norweskiego nazisty. Oto i ten film „Mój norweski dziadek”:
https://vimeo.com/14592351
Dokument krótki, bo 17 minut. Wiem, że troche szkoda 17 minut dla kodziarza z nazistowskimi korzeniami, jednak warto, zeby poznać kogoś kto jest wyróżniany przez Polskę.

Otóż okazuje się, że dziadek pana Igora był norweskim nazistą, członkiem norweskiej NS – Nasjonal Samling, czyli partii wzorowanej na NSDAP. Za cel w życiu postawił sobie zdobycie Grenlandii dla Norwegii. W filmie pan Igor pojechał na Grenlandię tropami dziadka i łazi po tej Grenlandii. Pan Igor czuje wręcz swego dziadka. Czuje, że ten niemalże stoi za drzwiami domku w którym mieszkał Cały film gloryfikuje nazistę, wybiela go. Opowiada np., że zatrzymany przez Amerykanów norweski nazista zeznał, że nie wspiera Niemców, ale jedynym jego celem jest norweska Grenlandia. Niemcy też przecież nie chcieli nic innego jak tylko "wielkiej Rzeszy" a już najmniej im w tym wszystkim chodziło o faszyzm, nieprawdaż? Warto pamiętać, że dziadek mowił to jako żołnierz norweskiej NS, żołnierz Vidkuna Quislinga, kolaboranta niemieckiego. Na służbie i jako koalicjant Hitlera, on chciał tej norweskiej Grenlandii jako współpracownik Hitlera. Pan Igor na koniec stiwerdza, że rozumie dziadka, że chciał Grenlandii dla Norwegii, że zakochał się w Grenlandii, ale nie może zrozumieć, ze chciał to osiągnać za każda cenę łączac się z faszystami. Pan Igor niejako patrzy na ten faszyzm poprzez pryzmat faszyzmu, który przegrał. Oczywiste jest, że gdyby naziści wygrali wojne pan Igor bylby piewcą swojego dziadka. On się od niego odżegnuje, tylko w tym zakresie, że ten sie podłączył do nazistów. A poza tym jest pełen zachwytu. Pan Igor wręcz utożsamia się ze swoim dziadkiem. Chodzi jego tropami, stara się byc taki jak on wlaśnie. 

Należy tez pamietać, ze NS tak jak i NSDAP to partia socjalistyczna, tak jak sam pan Igor dzisiaj. On zwalcza pana Żebrowskiego, stając w szeregu z komunistami, mordercami Polaków. A robi to jako członek KOD-u, który przecież rekrutuje się z komunistów właśnie. KOD-u, który nie ma nic wspólnego z demokracją ale jest narzędziem obrony komunistów przed prawdą. Pan Igor jest dokładnie taki sam jak jego dziadek. Jest rewolucyjnym socjalistą zwalczającym tych, którzy bronią prawdy o sobie, którzy chcą tylko jednego: wolności poprzez mówienie prawdy. Dla rewolucyjnego KOD-ziarza, wnuka norweskiego nazisty to nie do pomyślenia. Przecież to co robili komuniści, to co robili naziści – to miało iść w niepamięć. Pan Igor o to wlaśnie walczy. 

Norweskie media określiły pana Igora: „pół Polak, pół Norweg”. Niby pół Polak po matce, o matce filmu nie zrobił, a szkoda. Byłoby wiadomo coś więcej. Nie wiadomo kim jest ten Pan (ktoś gdzieś postawił tezę, że on może jest ręcznie sterowany z Moskwy?). Ja osobiście po obejrzeniu filmu Pana Igora, w którym on wybiela dziadka nazistę, widzę go jako wnuka socjalisty, widzę jego samego jako socjalistę. Pan Igor twierdzi, ze on nie rozumie dziadka. Przecież on jest taki sam. Niech spojrzy w lustro. Jest identyczny. Wypisz wymaluj. Oni się niczym nie różnią. Tak jak jego dziadek jest on przekonany, że robi dobrze stając z KODziarzami w jednym szeregu.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Dzięki za ciekawy wpis. Sam Żebrowski mnie podirytował swoim zachowaniem w stosunku do Jabłonowskiego, a teraz dostał rewanż - z niespodziewanej strony i z nawiązką. Ciekawe jak się poczuł...

  Nie mniej jednak Norwegowie przeginają - raz z "uczciwością" przy narciarach- astmatyczkach, dwa z karmieniem ryb substancjami toksycznymi teraz tu. Nie lubię ich.

  5*
 • @Jasiek 21:02:14
  Witam. W sprawie Jablonowskiego / Żebrowskiego nie bedę się wypowiadał. Osobiscie rozumiem pewna irytację Żebrowskiego (związek Jaszczurzy) a z drugiej strony zgadzam się z Jabłonowskim, że Zachod jak zawsze chce nas wykorzzystać i to oni sa najwiekszym wrogiem Polski. Polska / katolicyzm to coś co im nie pasuje. Żebrowski zresztą wczoraj w Stavanger sam opowiadał jak Zachód nas oszukał w Powstaniu Styczniowym.

  Nie zmienia to faktu, ze Norwedzy pojechali chamsko. Norwegia jest ekstremalnie lewicowa. To kraj, który totalnie się zlaicyzowal odszedł od konserwatyzmu do lewactwa w ekstpresowym tempie, dzięki czemu są w Norwegii paradoksy mieszanki konserwatyzmu i lewactwa. Z tym, ze lewactwo panoszy się coraz bardziej. Pamiętajmy, ze mamona to mamona - domena lewactwa. Wg mojego przełożonego Żebrowski w Norwegii zostanie już "rasistą" i "antysemitą" - bo tak napisały media. Naszym zadaniem jest aby przynajmniej w tym mówić glośno i się nie zgadzać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031